Mediální partneři

PARTNEŘI VELETRHU

ORGANIZÁTOR

MÍSTO KONÁNÍ

partneRSKÉ UDÁLOSTI

IX. VELETRH ANALYTICKÉ, MĚŘICÍ A LABORATORNÍ TECHNIKY

CZ EN

Materiálová tiskárna FUJIFILM Dimatix

Materiálová tiskárna Dimatix je stolní systém pro depozici materiálů určený pro tisk v mikro měřítku. Lze jím tisknout celou řadu funkčních kapalin na většinu povrchů včetně plastů, skla, keramiky nebo silikonu, stejně jako na papír či flexibilní substráty jako jsou membrány, gely nebo tenké filmy.

Systém Dimatix využívá jednorázové cartridge, které mohou uživatelé plnit svými vlastními kapalinami. Jsou to vlastně inkjetové tiskové hlavy se zásobníkem. Disponují 16 tryskami a dodávají se ve variantách 1 pl nebo 10 pl podle objemu dávkované kapky. Prostřednictvím 1 pl cartridge lze deponovat struktury o velikosti pouhých 20 μm. Díky tomu lze systém využít např. pro tvorbu organických tenkovrstvých tranzistorů (TFTs), tištěných obvodů, RFID čipů, displejů nebo elektroniky v oděvech. V biotechnologiích má systém využití např. v přípravě DNA čipů.

FUJIFILM Dimatix, Inc., stoprocentní dceřiná společnost firmy FUJIFILM Corporation, je výrobcem tiskových hlav a systémů pro depozici funkčních kapalin.

Zdroj: http://www.fujifilmusa.com/press/news/display_news?newsID=880172

Pro více informací pište na: Mgr. Pavel Eleder, CHROMSPEC spol. s r.o., eleder@chromspec.cz nebo navštivte náš stánek č. B1 na veletrhu Laborexpo.

© 2018 CHEMAGAZÍN s.r.o. Web design CHEMAGAZÍN s.r.o. Ochrana osobních údajů Kontakt Zpět na úvodní stránku