Mediální partneři

PARTNEŘI VELETRHU

ORGANIZÁTOR

MÍSTO KONÁNÍ

partneRSKÉ UDÁLOSTI

IX. VELETRH ANALYTICKÉ, MĚŘICÍ A LABORATORNÍ TECHNIKY

CZ EN

Nová sada matricových certifikovaných referenčních materiálů zemědělských půd

První český akreditovaný výrobce referenčních materiálů ANALYTIKA® s hrdostí oznamuje uvedení na trh dvou nových certifikovaných referenčních materiálů zemědělských půd.  Jedná se o pilotní projekt z nové řady matricových certifikovaných referenčních materiálů METRANAL®-CRM, které rozšíří portfolio výrobků společnosti ANALYTIKA®.

V roce 2017 Oddělení referenčních materiálů společnosti ANALYTIKA® prokázalo kompetenci k výrobě pevných matricových RM/CRM a získalo oprávnění k výrobě RM/CRM půd, kalů a sedimentů v rámci rozsahu akreditace Výrobce referenčních materiálů (ČSN EN ISO/IEC 17025 a TNI Pokyn 34). Naše společnost tak využila své dlouholeté zkušenosti s výrobou a certifikací matricových referenčních materiálů dodávaných s certifikáty ČMI a výrobou ostatních matricových referenčních materiálů pod názvem METRANAL®.

Přípravou sady dvou referenčních materiálů půd jsme navázali na sadu čtyř referenčních materiálů (CZ7001 - 7004) přírodních zemědělských půd, certifikovaných prostřednictvím ČMI na obsahy vyluhovatelných podílů prvků. Na rozdíl od předchozích certifikovaných referenčních materiálů bylo cílem certifikovat co největší portfolio obsahu analytů ve výluhu lučavkou královskou (v minulosti byl pro naše CRM půd taktéž používán výluh kyselinou dusičnou) podle normy ISO 11466. Tento výluh je celosvětově využíván pro charakterizaci zemědělských půd a dalších zemin na obsah pedologicky důležitých prvků a některých kontaminantů (těžkých toxických kovů).

Rádi Vás uvítáme u našeho stánku na veletrhu LABOREXPO (stánek A8), kde Vám poskytneme více informací nejen o nových matricových CRM, ale i o našich dalších výrobcích. Zároveň uvítáme Vaše návrhy a podněty pro výrobu dalších referenčních materiálů.

Těšíme se na Vás!

Tým společnosti ANALYTIKA®, spol. s r.o.

www.analytika.net

© 2018 CHEMAGAZÍN s.r.o. Web design CHEMAGAZÍN s.r.o. Ochrana osobních údajů Kontakt Zpět na úvodní stránku